De hybride constructie van het jack combineert het Airlite Windproof materiaal met isolatie aan de binnenkant en AFT Double Weave Pro. Airlite Windproof is lichtgewicht, ademend en winddicht, en is geïsoleerd met Polartec Alpha op belangrijke plekken aan de binnenkant. Polartec Alpha is een speciaal ontwikkeld materiaal (oorspronkelijk ontworpen voor de Amerikaanse Special Forces) bedoeld voor zeer aerobe activiteiten, met hydrofobe vezels die vocht tegenhouden en snel drogen. Bovendien hebben de vezels een hoge loft, waardoor een zeer zachte en warme fleece-achtige textuur ontstaat. Alpha biedt zogenaamde actieve thermische isolatie, houdt effectief warmte vast en voert vocht snel af, waardoor het ideaal is voor producten die zijn ontworpen voor intensieve fysieke activiteiten zoals skitouren, langlaufen of snelle beklimmingen.
De perfecte technische snit van het jack en de flexibele windbestendige panelen van AFT Double Weave Pro zorgen voor onbeperkte bewegingsvrijheid. Het buitenmateriaal is behandeld met een duurzaam waterafstotende finish, PFC FREE, die voorkomt dat de stof water opneemt en de isolatie vochtig wordt.
De befaamde YKK Vislon Slim is een in kunststof gegoten ritssluiting met smallere tanden, waardoor hij bijna "gevouwen" kan worden, wat het voordeel biedt van een grotere en gemakkelijkere inpakbaarheid zonder het risico op beschadiging van de ritssluiting. De capuchon is ontworpen om onder een helm te passen en de hooggeplaatste hoofdzakken zijn gemakkelijk toegankelijk, zelfs bij gebruik van een heupgordel of harnas.