KLIMTOUW 10 mm KLIMB 80 METER
Wil je vooruitgang boeken tijdens beklimmingen buiten? Dan kun je rekenen op dit erg sterke touw! Met een diameter van 10 mm en een goed gewicht wordt het zekeren makkelijker.
ID 8644397
Thuisbezorging
Niet beschikbaar
Afhalen bij Decathlon
Niet beschikbaar
Afhalen bij PostNL-punt
Niet beschikbaar
- 2-jaar garantie
- 365 dagen retourneren
- Ergonomische greepDe mantel garandeert veilig zekeren. Plasmabehandeling voor een soepeler touw.
- ElasticiteitGoede valdemping, gegarandeerd voor de levensduur van het touw.
- LichtgewichtGemiddeld gewicht voor meer weerstand. 65 g/m
- Slijtvastheid32% mantel en breistructuur voor langdurige soepelheid.
- Gewicht65 g/m OPGELET: Het gewicht van een touw wordt bepaald volgens de norm EN 892. Voor een enkeltouw zet men bijvoorbeeld het touw gedurende 1 minuut onder een spanning van 10 kg bij zeer specifieke temperatuur- en vochtigheidsomstandigheden. Hierdoor is het werkelijke gewicht van het touw vaak hoger dan het gewicht dat volgens de norm wordt bepaald. Dankzij de gewichtsbepaling volgens de norm kun je touwen onderling vergelijken.
- PLASMABEHANDELINGSpeciale behandeling waardoor het touw soepeler wordt.
- TECHNISCHE KENMERKENAantal vallen:8 Vangstoot: 9,4 KN Dynamische rek: 29,6% STATISCHE REK: 6,5% Mantelslip: 0 AANTAL STRENGEN: 48
- CERTIFICERINGTouw gecertificeerd volgens de norm CE EN 892:+A1: 2016 Touw gecertificeerd volgens het UIAA-label
- JE TOUW CONTROLERENHet is belangrijk dat je je touw regelmatig controleert. Laat je handen over het touw glijden en inspecteer het meter per meter over de hele lengte. Zo kan je eventuele sneetjes, krassen, scheurtjes en zachte delen opmerken. Vervang je touw als je afwijkingen of onregelmatigheden opmerkt, of als de kern op bepaalde plaatsen zichtbaar is, of als je touw te veel valbewegingen heeft doorstaan. Veiligheid boven alles!
- VERANDERING IN DE LENGTE VAN HET TOUWAlle klimtouwen krimpen wanneer ze verouderen. Meestal is dat 2 tot 5%, maar het kan tot wel 10% gaan afhankelijk van de vochtigheid, warmte, het aantal keer vallen, schoonmaken enz. Om die krimp te beperken, voorzien we bij de productie een extra marge op de lengte maar soms volstaat dat niet. Daarom raden we aan om je touw geregeld op te meten en ook te controleren of de markering in het midden nog juist is.
- JE TOUW OPBERGENBewaar je touw beschermd tegen licht en vocht, en uit de buurt van chemische producten en warmtebronnen. Laat je touw bijvoorbeeld niet in een auto in de zon liggen.
- JE TOUW WASSENHet is belangrijk om je touw te onderhouden en zo slijtage te beperken. Omdat vuil je touw aantast, raden we aan: 1- een touwzak te gebruiken; 2- je touw te wassen met schoon lauw water als het vuil is. Als de vlekken hardnekkig zijn en je het touw met zeep wil reinigen, gebruik dan een neutrale zeep (type Marseillezeep) en spoel grondig na met schoon water. 3- je touw aan de lucht en in de schaduw te laten drogen, verwijderd van warmtebronnen.
- MIDDLE MARKINGVoor een verhoogde veiligheid heeft het touw een zwarte markering die het midden aangeeft.
- GEPRODUCEERD IN FRANKRIJKAl onze touwen worden ontworpen en getest in Chamonix, in de vallei van de Mont Blanc. Ze worden gemaakt in het noorden van Frankrijk, bij onze partnerfabriek Cousin, waar men over 170 jaar industriële knowhow op het vlak van touwproductie beschikt.
Kenmerken
Designvoordelen
Designdetails
Specificaties
Details
Sportief niveau | Beginner |
Diameter | 10 mm |
Type klimtouw | Enkelvoudige touwen |
Diameter (in mm) | 10 mm |
Lengte touw (in m) | 80 m |
Materiaal | Polyamide |
Nieuw of tweedehands | Nieuw |
Diameter touw (in mm) | 10 mm |
Drijfvermogen | Niet-drijfbaar |
Gewicht (in g/m) | 65 g/m |
Samenstelling
Hoofdstof: 100.0% Polyamide |
Gebruik & onderhoud
Milieu-impact
Ecodesign benadering
Door de ecologische voetafdruk van het product te analyseren, konden we de levenscyclusfases met de grootste belastende impact identificeren. Door dit te doen, konden onze ontwerpteams het design aanpassen en zo de negatieve impact van het product op het milieu aanzienlijk verminderen.Meer over onze aanpak

Dope dyed
Product gemaakt van 100% dope dyed garenDoor gebruik te maken van dit verfproces kunnen we de CO2e-uitstoot die gepaard gaat met de productie van het geverfde textiel met minstens 17% verminderen in vergelijking met conventioneel verven.